INFORMATION INFÖR FJÄRDE ADVENT---17 december 2020

God kväll kära församling!

På söndag är det redan fjärde advent och vi närmar oss julen med stormsteg. Vi kör tre samlingar i kyrkan som vanligt, kl 10, 14 och 16. Den här söndagen bjuder vi dessutom på lite extra gott JULFIKA så kom gärna 10 minuter innan din tid så hinner vi fika och dela gemenskap med varandra innan samlingen kör igång.

Samma procedur annars som tidigare: Om du kommer på den tid som du står på listan så behöver du inte meddela. Men meddela om du INTE kommer på din tid. För er andra gäller att man måste anmäla sig till Oscar på nr 072-3000265. Senast fredag kväll behöver vi veta ifall du kommer och på vilken tid. I nuläget finns det bara plats kl 10 och kl 14.

Vi ses kanske på söndag, ca 10 minuter innan utsatt tid. Allt gott så länge!

Oscar Svensson